3D Printer ile yapılmış bu muhteşem fan yapımı Iron Man kostümüne hayret edeceksiniz!

272 görüntülenme
3D Printer ile yapılmış bu muhteşem fan yapımı Iron Man kostümüne hayret edeceksiniz!

Stark Endüstrisi, şirket için yeni kostümler üretebilecek süper bir üreticiye sahip olabilir fakat Tony Stark’a para harcamaktan vazgeçmeyen adam Jesse Lovell, Iron Man kostümünün gerçekçi bir versiyonunu 3D yazıcısıyla üretti! Ortaya çıkarttığı bu kostümü Reddit’e göndererek kostümün 152 parçadan oluştuğunu ve tamamen bitmesinin 6 ayını aldığını belirtti.

Orjinal tasarım Onekura.com ‘dan geldi ancak bütün kostümün tamamını sıfırdan inşa ettim.

dedi Lovell. Onekura, kullanıcıların kostüm şablonlarının başkalarının da kılavuz olarak kullanabilmesi için yükleyebildiği bir web sitedir.

Lovell, Nisan ayında kostümünü Supanova Comic-Con&Gaming’de gösterişe çıkardı ve kostümün içinde sanki gerçekten de Robert Downey Jr. varmış gibi bir izlenim bıraktı!


Kostüm Lovell tarafından gösterime çıkarıldı.

Biraz ağır görünüyor fakat suçla savaşacak kadar rahat mıdır sizce?

Lovell,

Kostüm omuzlarda ağır ama genel olarak giymek oldukça rahat. Hava akışı iyi, göğüste biraz sıcaklık oluyor ancak diğer kostümlerim daha da kötüydü.

şeklinde ifade etti.

Kostüme çıkarılabilir plastik parmak uçlarını bile eklediğini ve böylece Avengers’a hızlıca mesaj yazabileceğini ancak bunun parmak hareketliliğini biraz da sorun haline getirdiğini belirtti.


Kostüm Robert Downey Jr. tarafından Captain America: Civil War’da kullanıldı.

Lovell’ın üzerinde çalıştığı tek proje Iron Man kostümü değil. Lovell’ın Facebook sayfasında diğer projeleri de bulunmakta, mesela bir Iron Man kravat ve Star Wars hayranlarının ilgisini çekebilecek bir Jedi lightsaber. Bu yılın başlarında tüm tasarımları üzerinde çalışmak için garajında bir 3B baskı istasyonu kurmayı başardı.

Eray Havaylar

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın