Bilgisayar Hızlandırma Programı: Advanced SystemCare

564 görüntülenme
Bilgisayar Hızlandırma Programı: Advanced SystemCare

Bilgisayarınızın performansı düştüyse, işletim sisteminizde bakım ve onarıma ihtiyaç varsa bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

Bir önceki yazımda IObit firmasının geliştirdiği ücretsiz sürücü güncelleme programı Driver Booster’ı tanıtmıştım. Bu yazımda ise aynı firmanın diğer bir ücretsiz programı Advanced SystemCare’den bahsedeceğim. Advanced SystemCare çok amaçlı bir program. Bilgisayarınızın performansını artırmak istiyorsanız bu programa mutlaka şans vermelisiniz.

Programda temel olarak hızlandırma, koruma ve temizleme seçenekleri bulunuyor. Alt seçenek olarak sistem dosyası onarma, casus yazılım tespit etme ve kaldırma, internet hızlandırma, disk tarama, kısayol düzenleme gibi birçok işlemi ister tek tıkla, ister çoklu seçim yöntemiyle yapmak mümkün.

Programın içeriği yoğun olmasına rağmen arayüzü oldukça sade tasarlanmış. Arayüzün sade olması programın kullanımını kolaylaştırıyor. Vakit kaybetmeden programın bölümlerinden ve yapabileceğimiz işlemlerden bahsedelim.

 

Hızlandırma Bölümü

Hızlandırma bölümünde turbo modu (ram serbest bırakma), donanım ivmeleme, en iyileme ve kullanılmayan uygulamaları kaldırma seçenekleri bulunuyor. Bu işlemleri manuel olarak veya programı otomatik yetkilendirerek yapabirsiniz. Ben en çok turbo özelliğini kullanıyorum, ram performansında ciddi artış sağlıyor.

Koruma Bölümü

Koruma Bölümünde genellikle internet tarayıcısına yönelik işlemler yapılabiliyor. Giriş sayfası koruma, çevrimiçi tehditlerden koruma, gizlilik izlerini silme en çok kullanılan işlemler arasında. Bunun yanında Windows 10 sağlamlaştırma gibi ek seçenekler de mevcut.

Temizleme ve Eniyileme Bölümü

Bu bölüm hızlandırmadan sonra en çok kullanılan bölüm diyebiliriz. Sebebi çöp dosyaları bu bölümden ayıklayabiliyor olmamız. Bilgisayarda çok zaman geçiriyorsanız, zamanla çöp dosyalar birikecektir. Bu çöp dosyaları silmezseniz gün geçtikçe birikirler ve bilgisayarınızda yavaşlamaya sebep olurlar. Bu durumu engellemek için haftada bir temizleme bölümünden çöp dosyaları temizlemenizi öneriyorum. Bu özelliğin yanında başlangıç en iyileme, internet hızlandırma, kısayol düzeltme, disk tarama, casus yazılım kaldırma gibi birçok seçenek bulunuyor. İnternet hızlandırmayı denedim. Açıkçası pek faydasını görmedim, belki de gözümden kaçmıştır.

Alet Çantası ve Eylem Merkezi Bölümleri

Bu bölümlerde bilgisayarınız için ihtiyaca göre ekstra yardımcı programlar sunuluyor. Temizleme ve eniyileme bölümünde yapabildiğiniz işlemlerin bir üst kademesini buradaki programlarla yapabiliyorsunuz. Ancak bu bölümlerde bulunan bazı programları indirebilmeniz için Premium versiyona sahip olmanız gerekiyor.

Premium versiyona sahip olmak için 22$’ı gözden çıkartmanız gerekiyor. Ben standart yani ücretsiz versiyonu kullanıyorum. Gayet memnunum. Yine de almayı düşünenler için Premium versiyonun avantajlarını aşağıya ekledim.

Premium Versiyon Avantajları

-Tam algılama

-Gerçek zamanlı koruma

-Derin kayıt defteri temizleme

-Otomatik RAM temizleme

-En üstün ince ayar

 

Ek olarak programın mobil versiyonu da bulunuyor. Daha önce kullanmış biri olarak, mobil versiyonun PC versiyonu kadar başarılı olduğunu söyleyemem.

Oğuzhan Metin

Bilgisayar Hızlandırma Programı: Advanced SystemCare (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. ben işe yaradığını düşünmüyorum bu programı ayrıca 22 dolara gerek yok internette lisans keyleri var çok rahat bulabilirsiniz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın