Clash Royale 8. Arenaya Çıkma Destesi

1.696 görüntülenme
Clash Royale 8. Arenaya Çıkma Destesi

Sizde 8.arenaya çıkmakta zorlanıyorsanız aşağıda vereceğim desteleri kullanarak çıkma şansınızı artırabilirsiniz. Önereceğim bütün desteler kendi içinde doğru kombinasyonlar ile yapılmış ve denenmiştir. Elinizdeki kartlara ve seviyelerine göre en uygun desteyi seçip bir üst arenaya çıkabilirsiniz.

 

Prens-Tomruk Destesi

Prens – tomruk destesi oldukça agresif bir deste. Agresif olması bu desteyi keyifli hale getiriyor. Oyun başladığında ilk 4 kartınızdan ikisi tomruk ve prens ise ve rakibiniz henüz hamle yapmadıysa tereddüt etmeden prens kartınızı nehrin önüne bırakabilirsiniz. Prens şarj olduğu sırada prensin arkasından rakip kuleye doğru tomruk büyüsünü kullanın. Bu sayede rakibinizin prensin şarjını durdurmak için koyduğu düşük can puanlı kartlar yok olacak ve rakip panik olacaktır. Rakibinizin kulesi yoksa ve can puanı yüksek savunma birimleri kullanmazsa prens rakip kulenin canını okuyacaktır. Saldırı aşamasında bazı durumlarda tomruk yeterli olmayabilir. İşte bu noktada alev ruhları devreye giriyor. Saldırıya geçerken hızlıca prensi kullanın ardından alev ruhlarını bırakın ve tomruğu yollayın. Rakibinize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Agresif bir desteye sahip olunca can simidine de ihtiyacınız oluyor. Bu nedenle destede felaket kulesi bulunuyor. Başarısız saldırı kombolarınız sonucunda rakibiniz ani saldırıya geçerse ve can puanı yüksek kartlarla sizi zorlamaya çalışırsa felaket kulesi sizi kurtarabilecek yegane kart. Tanrı prensi korusun.

 

Kasırga-Domuz Binicisi Destesi

Bu destede temel olarak kasırga ve binici kartları öne çıkıyor. Özellikle kasırga çok yönlü bir kart. Savunma ve saldırıda oyunun seyrini değiştirebilme özelliğine sahip. Biniciyi de hesaba kattığımızda bu iki kartla oyun yapma potansiyeliniz çok yüksek oluyor. Saldırı aşamasına geçmeden önce fırını yerleştirirsek yapacağımız saldırı daha etkili olur. Alev ruhları fırından çıktığı anda biniciyi önden yollayıp alev ruhlarının biniciyle beraber ekstra hasar çıkartmasını sağlayabilirsiniz. Bu saldırıyı kasırga ile destekleyerek rakip savunma birimlerini biniciden uzaklaştırarak binicinin kuleye 1-2 vuruş daha yapmasını sağlayabilir ve avantajlı konuma geçebilirsiniz.

Ayrıca kasırgayı savunmada kullanmak da mümkün. Normal olarak rakipleri kulenizden uzak bölgeye savurabilmesinin dışında, rakip birimler dış kulelerinize vururken kasırga yardımıyla rakip birimleri ana kuleye çekip ana kuleye vurmasını sağlayabilirsiniz. Rakip birim ana kuleye vurduğu için ana kule aktif hale gelecek ve savunmada size ekstra hasar sağlayacaktır.

Diğer Clash Royale rehberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Buğra Soykan

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın