Clash Royale Goblin Fıçısı Deste Önerisi

978 görüntülenme
Clash Royale Goblin Fıçısı Deste Önerisi

Goblin fıçısı 3 mana bedeline sahip, arenanın istediğiniz bölgesine anında yollayabildiğiniz içerisinde 3 adet mızraklı goblin bulunan kullanışlı bir saldırı kartı. Goblinlerin hasar ortalaması ve saldırı hızı yüksek olmasına karşın can puanları oldukça düşüktür. Bu yazıda sizlere goblin fıçısını nasıl kullanmanız gerektiğini anlatacağım.

Başta da belirttiğim gibi goblin fıçısı saldırıda iyi hasar bırakabilen, çok seri, agresif bir kart. Karttan maksimum verimi almak için rakibi gafil avlamamız gerekiyor. Çünkü can puanı az olan goblinler çarp, tomruk ve ok gibi büyülerle tek yiyebiliyor veya çok az canı kalıp işlevini yitirebiliyor. Bu durumu engellemek için ilk yapmamız gereken rakibin destesini iyi analiz etmek. Özellikle yukarda bahsettiğim büyülerin en az biri rakipte kesin bulunuyordur. Bu büyülerin bulunma sebebi zaten can değeri düşük ancak hasar puanı yüksek olan düşük mana bedelli kartları engellemek. Burada size önereceğim deste ve saldırı taktikleri devreye giriyor. İsterseniz ilk destemize göz atalım.

Goblin Fıçısı – Madenci

Bu destedeki mantık madenciyi önden yollayıp kule hasarını madenciye odaklayarak arkadan yolladığımız goblin fıçısı ve içinden çıkan goblinler sayesinde rakip kuleye hasar vermek. Bu saldırı şekli biraz risklidir. Rakibin çarp, tomruk veya ok gibi sizi counterlayacak kartlarını kullandığından emin olun. Rakip bu kartları kullanmadan goblin fıçısını yollamamaya çalışın. Peki rakibe çarp, ok büyülerini nasıl kullandırtırız? Burada sizin yaratıcılığınız devreye giriyor. Rakibi nasıl baskı altına alabileceğinizi bir düşünün. Özellikle oyun başında fıçıyı yollamayın ki rakip sizde goblin fıçısı olduğunu fark etmesin ve çarp gibi destemiz için önem arz eden büyüleri kullanmaktan çekinmesin.

Madenciyi yolladınız diyelim ardından, minyonları veya goblin çetesini yollayabilirsiniz. Eğer goblin çetesini yollarsanız rakibiniz  yüksek ihtimalle çarp, ok veya tomruk büyüsünü kullanacaktır. İşte rakibiniz bu büyüleri kullandıktan sonra goblin fıçısını kullanma vaktiniz geldi. Hemen ters koridordan rakibin mevcut mana miktarını da hesaplayarak goblin fıçısını yollayabilirsiniz. Goblinler kuleye vurmaya başladığında destemizde  bulunan çarp veya zehir büyüleriyle saldırıyı destekleyebilirsiniz.

Goblin Fıçısı – Binici

En çok kullandığım saldırı destesi bu deste. Goblin ve binici kombosunda binici başarısız olursa goblinler, goblinler başarısız olursa da binici devreye giriyor. Yani destenizde 2 joker kart var diyebiliriz. Öncelikle şunu söylemek isterim; bu deste agresif bir deste. Hata yaparsanız rakibiniz sizi kötü cezalandırır.

Destenin kullanılışı şu şekilde: Oyun başladı rakipten hamle gelmedi, diyelim. Biniciyi nehrin sağından veya solundan bırakın elinizi çarpta bekletin, rakibiniz savunmayı neyle yapıcak ona bakın. Eğer rakibin kulesi varsa koyacaktır. Rakibin kulesi olduğunu oyun başında analiz ederseniz saldırı şeklinizi oyunun henüz başında belirleyebilir ve avantajlı konuma geçebilirsiniz. Tabi rakibin kulesi yoksa bizim için çok daha büyük bir avantaj. Biniciyi durdurmak rakip için çok zor olacaktır.

Fazla uzatmadan kombonun temelinden bahsedeyim. Seri bir şekilde biniciyi salıyoruz, ardından binici kule agrosunu üzerine alacağı sırada fıçıyı kuleye yolluyoruz. Binicinin kuleyi tanklamasıyla birlikte goblinler kulenin kafasına kafasına vuracaktır. Rakip 5 saniye kadar savunma yapamazsa geçmiş olsun, kule yerle bir oldu. Bu destede farklı kombinasyonlar uygulamak da mümkün. Özellikle tomruk gibi goblinleri tekleyen büyüleri rakibiniz inatla fıçıyı atmanız için bekletiyorsa, saldırı kartı olarak biniciyi kullanmak zorundasınız. Binici – zehir kombosuyla rakibi rahatlıla oyundan soğutabilirsiniz.

Diğer Clash Royale rehberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Oğuzhan Metin

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın