Clash Royale Lav Tazısı Destesi

1.672 görüntülenme
Clash Royale Lav Tazısı Destesi

Efsanevi kartlar arasında en az kullanılan kart sanırım Lav Tazısı. Bana göre bunun iki sebebi var. İksir değerinin yüksek olması ve kartın yanlış kullanımından ötürü etkisiz kalması. Bu iki neden tazının destelerde kullanılmasını baya azaltıyor. Yüksek seviye arenalarda ise iş biraz değişiyor tabi. Neredeyse üç destenin birinde Lav Tazısı görebilirsiniz. Sebebi ise üst sıralardaki insanların kartı doğru olarak kullanarak güzel maçlar çıkartmasıdır.

Evet, iksir değeri gerçekten yüksek bir kart. 7 iksir değerine sahip bir kartı kullanıyorsanız o kartın kesinlikle iş yapması lazım. Aksi taktirde oyun esnasında büyük sıkıntı yaşarsınız. Tavsiye edeceğim deste sayesinde sizde olmasına rağmen kullanmadığınız Lav Tazısı kartını severek kullanacaksınız. Gelin ilk olarak desteyi sizlerle paylaşalım sonra da deste için uygulayacağınız taktiklerden kısaca bahsedelim.

Lav Tazısı – Balon – Yıldırım Kombosu

Bu desteyi diğer destelerden ayıran çok büyük bir fark var. Destedeki kartların çoğunun havadan saldırdığını fark etmişsinizdir herhalde. Destenin bu şekilde olması bize şöyle bir avantaj sağlayacak. Rakibinizin destesindeki kartlar havadan gelen kartları savunmaya yönelik değilse ve ya az sayıda havaya saldırı yapabilen kartı varsa zaferiniz kaçınılmazdır.

Destede iki adet büyü kartı ve bir adet kule kartı bulunuyor. Kule kartını kesinlikle boş yere atmayın. Rakip karadan saldır yaptığı zaman ise çekinmeden Mezar Taşı kartını kullanabilirsiniz. Gelelim diğer kartlara.

Diğer rehberlerde de belirttiğim gibi, yüksek iksir bedeline sahip olan kartları oyun başı direkt kullanmamanız taraftarıyım. Ya oyunun bitimine son bir dakika kala iksir üretimi iki katına çıktığında lav tazısı ile karşı tarafa saldırın, ya da rakibiniz gereksiz bir şekilde fazla iksir harcadığı zaman. Lav tazısını kesinlikle ana kulenizin olduğu taraftan başlatın. Geriden başlatın ki lav tazısı rakibin olduğu yarıya geldiğinde iksiriniz dolsun ve destek verin. Önerdiğim deste de tazıya destek verebileceğiniz iki ana kart bulunuyor. Bunlardan birincisi Balon kartıdır. İkincisi ise Yıldırım büyüsüdür. Balon ile Lav Tazısını aynı anda kullandığınız zaman rakibiniz şaşıracaktır, çünkü beklemediği bir saldırı. Hatta rakibiniz sadece savunma yapabilmek için düşünmeden kartlarını hızlı ve gereksiz bir biçimde kullanacaktır. Rakibin sizi durdurmak için kullandığı kartlara Yıldırım kartınız ile cevap verebilirsiniz. Hatta rehberin başında da dediğim gibi rakibin havadan gelen askerleri kesecek askeri fazla yoksa yıldırım ile onu yok ettiğiniz taktirde rakibiniz tamamen savunmasız kalacaktır. Yıldırım kartını sadece rakip asker koyduğu zaman kullanmayın, rakibin tazıyı yok etmek için kullandığı kule kartlarına da çekinmeden büyüyü kullanabilirsiniz.

Deste de bulunan diğer kartları duruma göre savunma ve saldırı için kullanabilirsiniz. Mega Dalkavuk ve Dalkavuk kartlarını genellikle savunmada kullanmanızı öneriyorum.

Diğer Clash Royale rehberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Buğra Soykan

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın