Clash Royale Mezarlık Destesi

1.533 görüntülenme
Clash Royale Mezarlık Destesi

Mezarlık 5 iksir bedeline sahip agresif bir saldırı kartıdır. Mezarlık kartı kullanıldığı bölgeye 10 saniye içerisinde 20 iskelet çağırır. İskelet çağırma hızı 0.5 saniyedir. Tek başına çok kullanışlı olmayan, farklı kartlarla kombinasyon yapıldığında rakibinizi oyundan soğutacak bir kart. Lafı uzatmadan tavsiye ettiğim kart kombinasyonlarına geçelim.

Mezarlık – Dev

Mezarlık kartı yukarda bahsettiğim gibi tek başına çok verimli olmayan bir kart. Tek kullanıldığı zaman can puanı az olan iskeletler kule tarafından rahatlıkla yok edilecektir. Bu durumu engellemek için kule hasarını üzerine alacak başka bir karta ihtiyacınız var. Dev kartı bu kombinasyon için oldukça kullanışlı. Çünkü devin can puanı oldukça yüksek. Kombonun yapılışı şu şekilde: Öncelikle devi ana kulenizin sağ veya sol köşesinden bırakıyorsunuz. Ardından dev nehri geçip karşı kule hasarını üzerine aldığı sırada mezarlık kartını saldırı bölgesindeki kulenin olduğu alana bırakıyorsunuz. Gerekirse destede bulunan çarp, zehir gibi kartlarla saldırıyı destekleyebilirsiniz. Bu deste oldukça verimlidir ancak rakipte minyon kartı gibi saldırı hızı yüksek hava birimi varsa maalesef mezarlık kartı işlevini yitiriyor. Bu nedenle rakibin kombonuza karşı koyabilecek kartlarını hesaba katarak hamlenizi yapın.

 

Mezarlık – Madenci

Bu destede uygulayacağımız kombo yukarıda bahsettiğim kombodan daha hızlı, yani daha agresif. Destenin handikapı ise kolay counterlanabilmesi. Bunun sebebi madencinin ve mezarlıktan çıkacak iskeletlerin hava birimlerine etki edememesi. Bu comboda saldırı aşamasını muhakkak zehirle veya çarpla desteklemeniz gerekir. Kombonun uygulanışı şu şekilde: Madenciyi rakip kuleye yolluyoruz ardından mezarlığı kulenin arena köşesine yakın olacak şekilde aktif hale getiriyoruz. Aynı bölgeye savunma birimlerini göz önünde bulundurarak zehir veya çarp büyülerini uygulayıp saldırıyı destekliyoruz.

Bu destelere ek olarak mezarlık – prens kombosu da eklenebilir. Ancak prens kombosunun işe yarayabilmesi için destenizde muhakkak tomruk bulunması gerekiyor. Benim hesabımda tomruk kartı bulunmadığı için buraya ekleyemedim.

Diğer Clash Royale rehberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Oğuzhan Metin

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın