Hangi Telefon Kılıfını Almalıyım?

510 görüntülenme
Hangi Telefon Kılıfını Almalıyım?

Şuan, telefon kılıfı seçimi yapmadan mutlaka okumanız gereken bir yazıdasınız. Akıllı telefonlar gerçekten hassas cihazlardır. Kullanıcı dikkatsizliğinden kaynaklanan telefonun yere düşmesi sonucunda büyük hasarlar oluşabilir. Hem canınız sıkılır, hem de cebinizden azımsanamayacak miktarda paralar çıkar. Bu tür sorunların önüne kısmen de olsa geçmek mümkündür. Kullanmanız gereken iki ürün vardır. Bunlar; telefon camının sert bir yüzeye çarpması sonucu orada oluşan hasarı engelleyen kırılmaz cam ve telefon kasasını kırılma, çizilme, yıpranma gibi sorunlara karşı koruyan telefon kılıfıdır. Bu yazımda telefon kılıfları üzerinde duracağım. Hangi kılıfı kullanmalısınız, kullanmamalısınız bu konuya açıklık getireceğim.

Telefon kılıflarını birbirlerinden ayıran en temel fark, sizlere sunmuş olduğu koruma seviyesidir. Kılıfları kabaca üçe ayırabiliriz. Bunlar; tam koruma sağlayan kılıflar, cüzdan kılıflar ve şık kılıflardır.

 

Tam Koruma Sağlayan Kılıflar

Genellikle kaba bir görüntüye sahip olan kılıflardır. Hatta telefonunuzun boyutunu biraz da olsa büyütebilir. Fakat telefonunuzun yere düşmesi sonucu oluşacak hasarı en iyi şekilde emer. Yani bu tarz bir kılıf kullanıyorsanız telefonunuz garantide demektir. Çoğu kullanıcı kılıfları koruma amacıyla değil de aksesuar amacıyla kullandığı için bu kılıflardan uzak durmaktadır. Ayrıca, kaliteli kılıf üreten markalar tarafından son zamanlarda piyasaya çıkarılan kılıfların hem tam korumaya sahip olduğunu, hem de fit bir görüntüye sahip olduğunu görmekteyiz. Bu markalara örnek olarak Spigen verilebilir. Gerçekten görünüş itibariyle tarz ve sağlamlık açısından da kullanıcıyı üzmeyen kılıflar üreten bir markadır. Fiyatının da çok üst seviyelerde olduğunu düşünmüyorum. Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

 

Cüzdan Kılıflar

Cüzdan kılıflar adı üstüne hem telefonunuzu korurlar hem de cüzdanınızı rahatlatırlar. Yanınızda taşımakta zorlandığınız kartvizitleri bu kılıf sayesinde taşıyabilirsiniz. Bu kılıflar, ekranı tamamen kapattığından dolayı telefonunuzun hasar almasını gerçekten imkansız hale getirir. Fakat, üst seviye yaş grubuna hitap eden bir tasarımları vardır. Şahsen kullanmayı ben de istemem. Ne kadar işlevsellik ve koruma açısından tercih edilebilir de olsa görüntüye ben gibi önem veren kişi sayısı çok. Kılıf sizin için bir aksesuar niteliğinde değilse kesinlikle gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

 

Şık Kılıflar

Telefonunuzun görünümünü çok daha çekici ve güzel hale getiren kılıflardır. Fakat, yukarıda bahsettiğim kılıf türleri arasında koruma yönüyle en zayıf olan kılıf türüdür. Bu kılıflar çoğunlukla ince bir şekilde dizayn edilmektedir. Kasa çizilmelerine karşı incede olsa telefonunuzu koruyan bu kılıf türü, ne yazık ki sert darbelerde sizi yarı yolda bırakabilir. Ben telefonumu dikkatli kullanırım, görünüş de benim için çok önemli diyorsanız bu kılıflar tam size göre. Fiyat olarak da en uygun etikete sahip kılıf türüdür. Karşınıza çıkan herhangi bir telefoncudan çok düşük ücretler ödeyerek satın alabilirsiniz.

Buğra Soykan

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın