İstenmeyen Reklamları Engelleme: AdBlock

391 görüntülenme
İstenmeyen Reklamları Engelleme: AdBlock

Bilgisayar başında çok vakit geçiren birisiyseniz doğal olarak internetle de aranız iyi demektir. İnternet geçmiş zamanlarda lüks olarak gözükse de, şuan için kolay ulaşılabilir ve vazgeçilmez bir seçenek durumundadır. İnternette dolaşırken her şey iyi hoş olabilir fakat canınızı sıkan şeylerle karşılaşmanız kaçınılmazdır. Bunların başında reklamlar gelir. Bir internet sitesinde dolaşırken, yazı okurken veya video izlerken sağda solda zorla gözünüze sokulan reklamlardan ben gibi sizler de sıkılmışsınızdır.

Ne yazık ki sitelerin uyguladığı reklam gösterme politikaları her zaman doğru olmuyor ve can sıkıcı olabiliyor. Tamam, reklamlardan para kazanıyorsun da bu gösterimleri bizi rahatsız etmeden yapamaz mısınız? Bazı site sahipleri için kullanıcıların konforu hiç önemli değildir. Onlar sadece ne kadar daha reklam gösterebilirizin derdindedirler. Tabi ki reklam yerleşimini bizim canımızı sıkmayacak şekilde uygulayan siteler de mevcut fakat cidden sayıları az. Ülkemizdeki genel reklam yönetimi ilk bahsettiğim şekilde. Durum böyle olduğu zaman, reklamları nasıl engellerim sorusu aklımıza geliyor.

Bu can sıkıcı durumun önüne geçmek mümkündür. Hem de boyutu gerçekten küçük olan bir internet tarayıcısı eklentisi sayesinde. Bu eklentimizin adı AdBlock. Yapmanız gereken tek şey bu eklentiyi tarayıcınıza kurarak aktif hale getirmek. İstediğiniz zaman da eklentiyi pasif hale getirebilirsiniz.

Eklentiyi kurmak için tıklayınız.

Buğra Soykan

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın