PowerPoint Sunumuna İnternet Videosu Ekleme

506 görüntülenme
PowerPoint Sunumuna İnternet Videosu Ekleme

Sunumların Vazgeçilmezi

Microsoft’un herkes tarafından bilinen ürünü Office sürekli olarak bize yenilikler sağlıyor. İçerisinde barındırdığı PowerPoint programı ise birkaç çevrimiçi sunum servisinden sonra en güçlü alternatiflerden. Gerek animasyonlar ve resimler gerekse ses ve video gibi medya dosyalarının sunuma katılabilmesi onu yıllarca bu yarışın içinde tuttu.

Video eklemede karşılaştığımız sorunlardan biri ve belki de en önemli bulduğumuz videoları indirip sunuma yüklemek ancak çoğu video sağlayıcısı indirme hizmeti sunmaması bizi başka alternatiflere yönlendiriyor. Bu alternatiflerden biri ve uygulaması en kolay olanı PowerPoint içinde dahili olarak bulunan internet videosu ekleme aracı ve 2013 sürümü ile gelen Çevrimiçi Video seçeneğini inceleyelim ve ufak bir örnek yapalım. Bu örneği Office 2016′ da gerçekleştirdik.

1. PowerPoint programımızı açıyoruz ve ekle sekmesine geliyoruz.

2. Video sekmesinden Çevrimiçi Video seçeneğine tıklıyoruz ve karşımıza böyle bir ekran geliyor.

3. Şimdi video ekleme kodu için Youtube sitesinden bir video bulalım. Youtube için özel bir seçenek mevcut fakat tüm siteler için geçerli örnek olması için Video Ekleme Kodundan seçeneğiyle gerçekleştireceğiz. İşaretli yerdeki linki kopyalayalım.

4. Çevrimiçi Video penceresine aldığımız kodu yapıştırıyoruz ve kodun yanındaki küçük ok işaretine tıklıyoruz.

5. Videonuz eklenmiştir. Sol yukarıdaki yürüt butonuna basarak videonuzu aktif hale getirebilirsiniz.

Bundan sonra ise sunumu etkileyici bir şekilde dizayn edip insanların keyifli vakit geçirmesini sağlayabiliriz. Daha fazla hata çözümü için buraya tıklayabilirsiniz.

Eray Havaylar

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın