Razer Oyunculara Özel Bir Akıllı Telefon Üzerine Çalışıyor

376 görüntülenme
Razer Oyunculara Özel Bir Akıllı Telefon Üzerine Çalışıyor

Oyun şirketi Razer, hardcore oyunculara hitap etmek için tasarlanmış bir akıllı telefon üzerinde çalıştıkları söylentileri hızla yayılıyor. Şu an sadece bir söylenti olmasına rağmen, aslında gerçekleşebilir. Razer ocak ayında akıllı telefon şirketi Nextbit Systems’i satın aldı ve Nextbit’in bağımsız projelerinden arta kalan zamanlarda ikisinin birlikte projede çalışmasının mümkün olduğunu belirtti.

Bloomberg’le konuşan isimsiz kaynaklara göre, oyun telefonunun gelişimi Hong Kong’daki Razer’in halka arzı tarafından finanse edilecek ve şirketin değeri 3 milyar ile 5 milyar dolar arasında olacak. Halka arzın ekim ayı civarında yapılması planlanıyor ancak Razer’in oyun telefonu ne zaman piyasaya çıkacağına dair bir işaret yok.

Razer, fareler ve klavyeler de dahil olmak üzere dizüstü bilgisayarlarla birlikte kullanılan en iyi oyun çevre birimleri ile bilinir. Evde ve esports’taki rekabetçi dünyada mobil oyun popülerliğinin artmaya devam etmesiyle, Razer daha fazla insanın olduğu merkezi bir topluluğa katılmaya ve benzer düşünen insanlarla bağlantı kurmaya istekli olduğunu belirtti. Güçlü bir oyun makinesi olarak iki katına çıkabilen bir akıllı telefon, özellikle oyuncuların gelecekteki yeni ekipman için ödeme yapmalarını sağlayarak, oyuncuların kazanabileceği Razer’in zVault dijital cüzdanı ve zGold sanal para birimi ile birleştiğinde, ideal bir platform olarak görünüyor. Ancak, Razer’in telefon girişimi doğrulamadığı için bu pek net değil.

Bir oyun telefonu geliştiriyorsa, bu ilk olmayacak ve aynı zamanda benzer planlara sahip olabilecek başka bir girişimin rekabetiyle karşı karşıya kalacaktır. Razer gibi, Acer ve Predatormarkaları da çok güçlü bir oyun markasına sahip ve çarpıcı oyun tabletleri üretti hatta Predator 6 akıllı telefonunu sergiledi. Pazarın ne derecede gelişeceğini zaman içinde göreceğiz ve size aktaracağız.

Eray Havaylar

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın