TP-Link TL-WA850RE İnceleme

401 görüntülenme
TP-Link TL-WA850RE İnceleme

Teknoloji geliştikçe gelişiyor! Artık her yerden ve kullandığımız pek çok cihazdan her an internete ve yerel ağa bağlanabiliyoruz.

Evlerimizde, iş yerlerimizde kullandığımız kablosuz modemlerin Wireless mesafeleri bazı durumlarda yetersiz kalabiliyor. Eviniz veya iş yeriniz oldukça büyük ve modeme uzaksanız, veya yurtlarda internetin çekmediği “ölü bölgeler”deki bir odada kalıyorsanız Wireless mesafe artırıcıları sizi bu problemden kurtarmak için müthiş bir çözüm!

Kablosuz ağınızın gücünü artırmak için üretilen TP-LINK’in mesafe artırıcısı, Router’a kablosuz olarak bağlanır ve Router’ın kendi başına erişemeyeceği alanlara doğru sinyalini güçlendirir ve genişletir. Ayrıca bu cihaz güvenilir WiFi kapsama alanı da sunmaktadır.

300Mbps gibi yoğun bir hızı destekleyen TP-LINK mesafe artırıcılarının bir modeli olan TL-WA850RE ürünü prize takıldığında o lokasyonda bulunan priz kullanım dışı kalabiliyor. Bir başka modeli olan TL-WA860RE modelinin üzerinde priz çıkışları bulunmaktadır ve bu sayede takıldığı yerdeki priz sayısını etkilememektedir. 250 Volta kadar desteği bulunmaktadır ve sadece 0.1A çekebilir, prizdeki güçten çok fazla çalmamaktadır. Bu ürünü kullanırken üzerine rahatlıkla başka bir ürün daha takıp kullanabilirsiniz.

TP-LINK mesafe artırıcılarının üzerinde bir de ethernet portları bulunmaktadır. Oyun konsolları, DVR’ler ve internet TV’leri gibi kablolu cihazları bağlamak için kablosuz bir adaptör işlevi görmekte ve hatta, bu cihaz kablosuz ağı da paylaşabilmektedir.

Nasıl mı kullanırım dediniz? Hemen açıklayalım:

Router’ınızdaki WPS tuşuna ve TL-WA850RE ürününüzdeki Range Extender tuşuna bastığınızda Wireless’ı doğrudan algılayacaktır ve aktarmaya devam edecektir. İşte bu kadar, peki kullanımı bu kadar basitken neden duruyorsunuz hala?

Eray Havaylar

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın