WhatsApp, artık her gün 1 milyardan fazla kişi tarafından kullanılıyor!

282 görüntülenme
WhatsApp, artık her gün 1 milyardan fazla kişi tarafından kullanılıyor!

Facebook, geçtiğimiz günlerde Q2 2017 gelirleri adı altında mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın artık her gün 1 milyar kullanıcısı olduğunu duyurdu. Snapchat Hikayeler’den esinlenilen WhatsApp Durumu, ayrıca günlük 250 milyon kullanıcıya ulaştı. Dahası, bu WhatsApp kullanıcıları şu anda günde 55 milyar mesaj ve 4,5 milyar fotoğraf gönderiyor.

ABD’de olduğundan daha popüler olan WhatsApp şu anda 60 dili destekliyor. Kullanımı çok kolay ve ücretsiz olması sayesinde küresel kullanıcı tabanını hızla genişleterek Şubat 2016’da aylık 1 milyar kullanıcı sınırını aştı.

1 milyon günlük kullanıcı sayısı gibi olağanüstü bir başarı elde etmek ile birlikte WhatsApp Durumunun hızlı bir şekilde büyümesine daha yakından bir göz atmakta fayda var. Mayıs ayı başında WhatsApp Durumum’da 175 milyon kullanıcı vardı, yani iki aydan kısa bir sürede günlük 75 milyon kullanıcı eklendi. Buna karşılık, Snapchat şu anda günlük 166 milyon kullanıcısına sahip ve Nisan ayı itibariyle Instagram Hikayelerim’de günlük 200 milyon kullanıcı bulunuyor; yani WhatsApp Durumum, her iki rakibini de günlük kullanımda yendi.

Buna rağmen, WhatsApp’ın popülaritesinin, Snapchat’ın kullanıcılarının önemli bir bölümünü çalacağını söylemek zor -Snapchat kullanıcılarının yarısından fazlası günlük Facebook kullanıcısı ve yaklaşık diğer yarısı da Instagram kullanıcısı değil- ama bu gösteriyor ki kısa ömürlü içerikleri doldurmak için hala büyük bir pazar var.

Eray Havaylar

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın